PRESSITEADE
01.06.2024

Padisel tähistati lastekaitsepäeva liikudes ja lustides!

Lääne-Harju Liikumissarja 2. etapp, Padise Liigub, mis toimus sel aastal üheskoos Lääne-Harju valla laste- ja noortepäevaga, tõi olenemata kuumast suveilmast startidesse kokku 274 osalejat.

Lastejooksud tõmbas käima Oskar Piltsberg, kes oma kaasahaarava positiivsusega pani liikuma 136 väikest jooksusõpra, mis on suurim lastejooksudel osalejate arv Lääne-Harju Liikumissarjas.

5 km põhidistants, mille raja on liikujate jaoks kaardile pannud kohalik rajameister Madis Vaikmaa, viis osalejad läbi kauni Padise maastiku ning rikka ajalooga keskuse. Tehniliselt väljakutsuval rajal pani jooksjad ja kõndijad proovile ka kolmekümne kraadine kevadpäike.

Meestest finišeerus esimesena Riho Kirsipuu, kelle tulemuseks märgiti protokolli 17:16,3. Talle järgnes Keila-Joa Liigub etapi võitja Rain Seepõld (#headinimesed), ajaga 17:22,4 ning kolmanda koha hõivas nii nagu Keila-Joalgi Karl Rasmus Tiislär (Nõmme SK) ajaga 17:46,2.

Kui Padise Liigub eelmisel aastal joostud meeste rajarekordit, 17:07,4, jääb hoidma Matt Rammo, siis naiste arvestuses kaitses esikohta Keila-Joal võidutsenud Kelly Nevolihhin (KJK Vike), ajaga 20:29,4, mis ühtlasi märgib ka uut Padise Liigub naiste rajarekordit. Teisele pjedestaali astmele sai astuda Carolin Järv (Sparta Spordiklubi), ajaga 22:41,5 ning Keila-Joal kolmanda kohale tulnud Heli Sepping tegi seda ka Padisel, tulemusega 22:56,8.

Kuigi liikumissarjale järgnevale, meeleolukale, laste-ja noortepäevale tõmbas sõna otses mõttes vee peale “ei kusagilt” ilmunud äikesetorm ja rahe, siis jäävad sellised hetked vahel rohkemgi meelde ja loovad enam ühtsustunnet kui ilma üllatusteta kulgenud sündmused. Padise Rahvamaja platsil olnud inimesed varjusid ühiselt telkide alla. Omavahel jagati nii päeva emotsioone kui ka kuivi riideid. Pere pisemad kogunesid Padise Kultuurimaja saali, kus neid võtsid vastu Piip ja Tuut. Naiskodukaitse pakkus rajutrotsijatele sooja teed ja kostitust ning Padise Kastell mähkis enda soojasse vastuvõttu külma saanud külalised.

Täname osalejaid, abilisi, vabatahtlikke, koostööpartnereid ja toetajaid meeleoluka ning südant soojendava päeva eest Padisel! Liikumissarja eriline tänu läheb Lääne-Harju valla laste-ja noortepäeva korraldajatele toetuse ning sujuva koostöö eest!

Järgmine Liikumissarja etapp leiab aset 6. juulil Vasalemmas, kus osalejad saavad kihutada mööda legendaarseid kardi- ja rallikrossiradasid.

PRESSITEADE
05.05.2024

Lääne-Harju Liikumissari sai avastardi Keila- Joal

Lääne-Harju Liikumissari sai avastardi Keila-Joal laupäeval, 4. mail. Liikumisrõõmust sai esmakordselt sündmusel osa ühtekokku 297 osalejat. 5 kilomeetrisel distantsil, mida läbiti nii joostes, käies kui ka kepikõndi tehes lõpetas kokku 163 osalejat. Piltsbergide läbiviidud lastejooksud tekitasid suurt elevust ja rõõmu ning meelitasid rajale 134 särasilmset last.

5 km kilomeetrise distantsi finišisse saabus esimesena Rain Seepõld ajaga 17 minuti ja 30 sekundiga. Teise koha pälvis Andreas Veerpalu tulemusega 17.37. Kolmas oli Keila-Joal Karl Rasmus Tiisler (aeg 17.46).

Naiste arvestuses tõi liikumissarjal võidu Lääne-Harju valda Laulasmaa elanik Kelly Nevolihhin (Kjk Vike).Võidutulemuseks märgiti talle 19.54. Teise koha naiste arvestuses sai Polina Mattisen ajaga 21.42 ja kolmanda Heli Sepping (aeg 21.52).

Suur tänu kõigile osalejaile, kaasaelajatele, tublidele vabatahtlikele ning headele toetajatele.

Järgmine liikumissarja etapp toimub 1. juunil Padisel, kus Liikumissarja etapp on osa Lääne-Harju valla Laste- ja Noortepäevast.


PRESSITEADE 
19.08.2023

Lääne-Harju Liikumissari sai "Paldiski Liigub" etapiga piduliku lõpu

Laupäeval, 19. Augustil toimunud Lääne-Harju Liikumissarja neljas ehk viimane etapp tõi startidesse ühtekokku 217 osalejat. Lisaks eestlastele, olid kena laupäeva tulnud sportlikult veetma ka Hispaania õhuväelased. Sündmuse päeval algselt vabatahtlikuna panustanud ning hiljem jooksuraja läbinud Angel Martinez, Puerto Ricost kiitis sündmuse korraldust, kiiret rada ja eestlaste sõbralikkust.

Põhidistantsi, 5 km finišisse saabus esimesena Kaupo Uuetoa (SK Jooksupartner), ajaga 16:21. Talle järgnesid Marek Truumaa (Jooksupartner), kelle tulemuseks mõõdeti 16:30 ning Kaur Siimaste, ajaga 16:38.

Naiste parim oli Paldiskis Kelly Nevolihhin (#headinimesed), ajaga 18:38. Kaheksa sekundit hiljem järgnes talle finišisse Irina Biziaeva (merun.club), kes sai tulemusena kirja 18:46 ning naiste arvestuses kolmandana ületas finišijoone Alexandra Schipai, tulemusega 20:02.

Liikumisaastal esmakordselt toimunud Lääne-Harju Liikumissarjale registreeris kokku üle tuhande osaleja. Sari läbis nelja omanäolist piirkonda Lääne-Harju vallas- 2023.a etapid toimusid Laulasmaal, Padisel, Kloogal ja Paldiskis. Kõikidel etappidel oli kavas 5 km jooks/käimine/kepikõnd ja lastejooksud.

Viimasel etapil Paldiskis tunnustati lisaks naiste ja meeste kiirematele ka vanuseklasside parimaid sarja üldarvestuses. Meeste ja naiste esikolmikule ning vanuseklasside parimatele panid auhinnad välja Tervise Alkeemia, Cleansify, KB Auto, Ecosh, Trepimäe mesi, Sootsu Lavendel ning Lääne-Harju vald ja loosiauhindadega rõõmustasid lisaks eelmainitule LaSpa, Alexela, Jiffy Products Estonia AS ja Vasalemma lossikontserdid. Liikumissarja koondtulemustega saab tutvuda siin.

Liikumissari jätkub 2024. aastal, mil avastamist ootavad Keila-Joa, Padise, Vasalemma ning Paldiski huvitavad ning mitmekesised rajad. Registreerimine järgmise aasta sündmustele avatakse peatselt.


PRESSITEADE
1.07.2023

“Klooga liigub” etapp joosti rahvusvahelises seltskonnas

Kolmas Lääne-Harju Liikumissarja etapp toimus täna Kloogal, imeilusa samanimelise järve kaldalt startides joosti läbi metsa ja aleviku. Koos laste ja kohapeal registreerunutega, asusid stardijoonele 187 spordi- ja liikumissõpra. Põhidistantsi pikkuseks oli 5 km, lapsed läbisid 200 meetrit.

Hommik algas eestimaalaste jaoks kauaoodatud vihmahoogudega, mis ei peletanud jooksjaid eemale. Vastupidi, kohapeal registreerunute hulk ületas ootusi ning lisaks eestlastele, olid kena laupäeva tulnud sportlikult veetma ka kaheksa Hispaania õhuväelast, kes meie liitlastena teenivad aega Ämari sõjaväebaasis. “Olime sellest jooksust kuulnud, polnud kauge tee tulla ning tahtsime end suuremas seltskonnas proovile panna,” ütles üks meestest.

Lastejooksude ajal tuli ka päike välja ning nii sai värskusest pakatavat imeilusat Klooga järve ümbruse loodust nautida kuival jalal. Põhijooksu stardipaugu andis taaskord Lääne-Harju vallavanem Jaanus Saat, kes seejärel ka ise rajale suundus. “Distants on kõigile jõukohane ning olen väga tänulik korraldajatele ja vabatahtlikele,” ütles ta.

Kolm esimest meest said kõik aja alla 17 minuti. Esimesena lõpetas Sander Jürs ajaga 16:11. Teisena tuli üle finišijoone Oliver Annus (Sparta), kelle tulemuseks mõõdeti 16:43 ning kolmas oli Trevor Karro (Sparta), ajaga 16:54. Kõige tihedam rebimine käis neljandale-viiendale kohale, paremuselt neljas mees edestas viiendat vaid 1,2 sekundiga.

Naistest oli parim Õnne Täht (24-7 Fitness), ajaga 21:19. Kahekümne sekundiga kaotas talle Heli Sepping, kelle ajaks mõõdeti 21:39. Kolmanda auhinnalise koha pälvis Jana Kilter, kelle tulemus oli 22:01.

Tubli pingutuse eest omal jalal või ema-isa käest kinni hoides, teenisid väikesed spordisõbrad seemnepaberist diplomi, mille saab mulda istuda. Põhidistantsist osavõtjaid rõõmustas Tamme talu ürdiaed uute põnevate taimedega. Meeste ja naiste esikolmikule panid auhinnad välja Cleansify, Tervise Alkeemia KB Auto, Sootsu Lavendel, Trepimäe Mesi ning Ecosh ja loosiauhindadega rõõmustasid lisaks eelmainitutele ka LaSpa ning Salvest.

Lääne-Harju Liikumissarja viimane etapp toimub 19. augustil Paldiskis, kus nostalgiahõnguline rada kulgeb mööda linna tänavaid ja kergliiklusteid.


PRESSITEADE
28.06.2023

Klooga võimsad männimetsad ja järveäärsed rajad kutsuvad liikuma. 

Laupäeval, 1. juulil antakse Klooga järve kaldalt start kolmandale Lääne-Harju Liikumissarja etapile. Kell 11.00 alustavad lastejooksud ning kell 12.00 5 km põhidistants, mida saab läbida nii joostes, käies kui ka kepikõndi tehes. Vaheldusrikas rada kulgeb nii asfaldil, kruusateel kui ka maastikul.

Kõiki lastejooksude lõpetajaid ootab finišis seemnepaberist diplom, mille saab hiljem mulda istutada ning millest kasvavad kaunid suvelilled. 5 km distantsi lõpetajad saavad auhinnatud Tamme Talu ürdiaia istikuga. Nii suuri kui väikseid lõpetajaid premeeritakse tervisliku finiši ampsuga.

Klooga Liigub etapp, mis kuulub Lääne-Harju Liikumissarja, toetab rohelist mõtteviisi ning korraldatakse võimalikult väikese keskkonda ja loodust mõjutava liikumissündmusena. Võistluskeskuses asuvast veepaagist, saab võtta vett nii oma joogipudelisse kui kohapeal kasutamiseks mõeldud korduvkasutatavatesse topsidesse ning prügi sorteerimisel annab nõu valla rohetiimi abiline. Kõikidel osalejatel soovitame rinnanumbrid ja haaknõelad tagastada sekretariaati, et neid võimaluse korral taaskasutada.

Soodsam registreerimine Klooga Liigub etapile lõpeb 30.06 kell 23.59. Lastejooksudele ja 5 km distantsile saab registreerida ka võistluspäeval enne starte. Lastejooksud on eelregistreerimisega tasuta, võistluspäeval lastejooksude telgis 3 eurot. Kohapeal on tasumine sularahas.

Kolme parimat meest ja naist autasustakse võistluskeskuses kell 12.50. Pärast lõpetamist tasub jääda võistluskeskusesse, sest autasustamise järgselt loositakse kõigi osavõtjate vahel välja auhinnad koostööpartneritelt.

Sarja neljas ehk viimane etapp leiab aset 19.augustil Paldiskis ning seal autasustatakse kuue vanuseklassi esikolmikuid nii naiste kui meeste arvestuses. Arvesse lähevad ka igale etapile eraldi registreerimised.

Registreerimine on avatud siinPRESSITEADE
29.05.2023

Kaunis Padise maastik annab liikumiseks energiat!

Padisel, kus rikas ajalugu kohtub võimsate loodus vaadetega, toimub laupäeval, 3. juunil, rahvaspordi sündmus Padise Liigub. Kavas on 5 km distants, mida saab läbida nii joostes kõndides kui ka kepikõndi tehes. Kuni 12 aastastele lastele on kavas lastejooksud rahvamaja tagusel platsil. Hubane ja kaunis võistluskeskus asub Padise Kastelli ning rahvamaja vahelises sisehoovis.

5 km rada viib osalejad läbi vaheldusrikka, valdavalt männimetsaga kaetud kauni maastiku ning möödutakse Padise tuntumatest kohtadest- Kloostri jõest, mõisast ning muidugi ka Padise Kloostrist.

Kõiki lastejooksude lõpetajaid ootab finišis seemnepaberist diplom, mille saab hiljem mulda istutada ning millest kasvavad kaunid suvelilled. 5 km distantsi lõpetajad saavad auhinnatud Tamme Talu ürdiaia istikuga. Nii suuri kui väikseid lõpetajaid premeeritakse tervisliku finiši ampsuga.

Peale sündmuse lõppu tasub võtta aega, et jääda tutvuma Padise vaatamisväärsustega. Padise Klooster premeerib kõiki etapil osalejaid sündmuse päeval eriti soodsa külastus hinnaga: pilet 4 € (pensionärid ja kuni 18.a (k.a) tasuta).

Padise Liigub etapp, mis kuulub Lääne-Harju Liikumissarja, toetab rohelist mõtteviisi ning korraldatakse võimalikult väikese keskkonda ja loodust mõjutava liikumissündmusena. Võistluskeskuses asuvast veepaagist, saab võtta vett nii oma joogipudelisse kui kohapeal kasutamiseks mõeldud korduvkasutatavatesse topsidesse ning prügi sorteerimisel annab nõu valla rohetiimi abiline. Kõikidel osalejatel soovitame rinnanumbrid ja haaknõelad tagastada sekretariaati, et neid võimaluse korral taaskasutada.

Soodsam registreerimine Padise Liigub etapile lõpeb 02.06 kell 23.59. Lastejooksudele ja 5 km distantsile saab registreerida ka võistluspäeval enne starte. Lastejooksud on eelregistreerimisega tasuta, võistluspäeval lastejooksude telgis 3 eurot. Kohapeal on tasumine sularahas.

Kolme parimat meest ja naist autasustakse võistluskeskuses kell 12.50. Pärast lõpetamist tasub jääda võistluskeskusesse, sest autasustamise järgselt loositakse kõigi osavõtjate vahel välja auhinnad koostööpartneritelt.

Järgmised Lääne-Harju Liikumissarja etapid leiavad aset 1. juulil Kloogal ja 19. augustil Paldiskis. Sarja viimasel etapil Paldiskis, autasustatakse kuue vanuseklassi esikolmikuid nii naiste kui meeste arvestuses. Arvesse lähevad ka igale etapile eraldi registreerimised.

Registreerimine on avatud siin


PRESSITEADE
8.05.2023
Lääne-Harju Liikumissari sai vägeva avastardi

Lääne-Harju Liikumissari sai avastardi Laulasmaal laupäeval, 6. mail. Liikumisrõõmust sai esmakordselt toimunud sündmusel osa ühtekokku 246 osalejat. 5 kilomeetrisel distantsil, mida läbiti nii joostes, käies kui ka lapsevankriga osales kokku 139 osalejat. Suurt elevust ja rõõmu pakkunud lastejooksud meelitasid rajale 107 särasilmset last.

5 kilomeetrise distantsi finišisse saabus esimesena Rimo Timm (Treeningpartner) ajaga 16 minuti ja 41 sekundiga, mis märgib ühtlasti ka esimest Laulasmaa jooksu rajarekordit. Teise koha pälvis Andres Hellerma (headinimesed), tulemusega 16.49. Kolmas oli Laulasmaal TriPassioni klubi esindav Matt Rammo (aeg 16.52).

Naiste arvestuses tõi esimesel liikumissarjal võidu Lääne-Harju valda Laulasmaa elanik Kelly Nevolihhin, kes sai ka üldarvestuses väga kõrge, kuuenda koha. Võidutulemuseks märgiti talle 17.43. Teise ja kolmanda koha naiste põnevas lõpparvestuses jäi seekord peale Anneli Ratasepp (headinimesed) ajaga 18.55, kes edestas napilt kolmandale kohale tulnud Irina Biziaevat (merun), kes sai lõpuajana kirja 18.57.

Laulasmaa etapi jooksu kõrget taset näitab fakt, et Eesti Top 15 sel aastal joostud 5 km tulemustest on kolm saavutatud just Laulasmaal (Marathon 100).

Ürituse läbiviimisel peeti silmas Lääne-Harju Liikumissarja eesmärki jätta endast maha võimalikult väikene jalajälg ning Lääne-Harju vallavanem Jaanus Saat võttis sündmuse kokku sõnadega:”Laulasmaa Liigub etapp oli tehtud rohevallale vääriliselt keskkonnasõbralikult - laste diplomid olid seemnepaberist, suurte diplomiteks aga istikud! Samuti oli aukohal tervislik toitumine ning kõik osalejad said tervisebatooni ja õuna. Vett pakuti täna ja pakutakse ka edaspidi liikumissarja etappidel äsja valminud valla joogiveepaagist ning kõik see käib kas oma joogipudelisse või korduvkasutatavasse topsi! Loomulikult sorteerime ka jäätmeid ning taaskasutame võimalusel võistlusnumbreid!”

Suur tänu kõigile osalejaile, kaasaelajatele, tublidele vabatahtlikele ning headele toetajatele.

Järgmine liikumissarja etapp toimub 3.juunil Padisel.

 
PRESSITEADE
3.05.2023
Lääne-Harju Liikumissari stardib 6. mail Laulasmaal

Esmakordselt toimuv Lääne-Harju liikumissari saab alguse 6. mail Laulasmaa Liigub etapiga.

Osalema on oodatud nii suured kui väikesed liikujad. Pere väiksematele on kavas lastejooks ning noored ja täiskasvanud saavad ennast proovile panna 5 km distantsil, mida on võimalik läbida nii joostes, kõndides või kepikõndi tehes. Rada on täies mahus läbitav ka lapsevankri ja ratastooliga.

Kõiki lastejooksude lõpetajaid ootab finišis seemnepaberist diplom, mille saab hiljem mulda istutada ning millest kasvavad kaunid suvelilled. Selveri poolt ootab nii suuri kui väikseid osalejaid finišiamps ning 5 km distantsi lõpetajad saavad auhinnatud Tamme Talu ürdiaia istikuga.

Lääne-Harju Liikumissari toetab rohelist mõtteviisi ning korraldatakse võimalikult väikese keskkonda ja loodust mõjutava liikumissündmusena. Võistluskeskuses asuvast veepaagist, saab võtta vett nii oma joogipudelisse kui kohapeal kasutamiseks mõeldud korduvkasutatavatesse topsidesse ning prügi sorteerimisel annab nõu valla rohetiimi abiline. Kõikidel osalejatel soovitame rinnanumbrid ja haaknõelad tagastada sekretariaati, et neid võimaluse korral taaskasutada.

Soodsam eelregistreerimine Laulasmaa Liigub etapile lõpeb 05.05 kell 23.59. Lastejooksudele ja 5 km distantsile saab registreerida ka võistluspäeval enne starte. Lastejooksud on eelregistreerimisega tasuta, võistluspäeval lastejooksude telgis 3 eurot. Kohapeal on tasumine sularahas.

Võistluskeskus avatakse Laulasmaa Kooli Spordihoone platsil kell 10.00. Lastejooksude stardid saavad alguse kell 11.00. Liikumissarja avastardi 5 km jooksu- ja käimise distantsile annab kell 12.00 Lääne-Harju vallavanem Jaanus Saat.

Kolme parimat meest ja naist autasustakse võitluskeskuses kell 12.50. Pärast lõpetamist tasub jääda võistluskeskusesse, sest autasustamise järgselt loositakse kõigi osavõtjate vahel välja auhinnad koostööpartneritelt.

Lisaks Laulasmaa etapile kuuluvad Lääne-Harju Liikumissarja veel: 3.juunil Padise, 1.juulil Klooga ning 19.augustil Paldiski. Sarja viimasel etapil Paldiskis, autasustatakse kuue vanuseklassi esikolmikuid nii naiste kui meeste arvestuses. Arvesse lähevad ka igale etapile eraldi registreerimised.


Registreeri sündmusele siin.