01.06 Padise

Lääne-Harju Liikumissarja 2. etapp toimus laupäeval, 1. juunil Padisel, kus rikas ajalugu kohtus võimsate loodusvaadetega. Rada kulges mööda Padise kaunist maastikku ning pakub põnevust ja silmailu nii jooksjatele, käijatele kui kepikõndijatele. Tegevust jätkus perele kogu päevaks- lisaks 5 km põhidistantsile, oli kavas ka laste maastikujooks ning liikumissündmusele järgnes Lääne-Harju laste-ja noortepäev.

Padise Liigub 2024 TULEMUSED

PRESSITEADE 
1.06.2024

Padisel tähistati lastekaitsepäeva liikudes ja lustides!

Lääne-Harju Liikumissarja 2. etapp, Padise Liigub, mis toimus sel aastal üheskoos Lääne-Harju valla laste- ja noortepäevaga, tõi olenemata kuumast suveilmast startidesse kokku 274 osalejat.

Lastejooksud tõmbas käima Oskar Piltsberg, kes oma kaasahaarava positiivsusega pani liikuma 136 väikest jooksusõpra, mis on suurim lastejooksudel osalejate arv Lääne-Harju Liikumissarjas.

5 km põhidistants, mille raja on liikujate jaoks kaardile pannud kohalik rajameister Madis Vaikmaa, viis osalejad läbi kauni Padise maastiku ning rikka ajalooga keskuse. Tehniliselt väljakutsuval rajal pani jooksjad ja kõndijad proovile ka kolmekümne kraadine kevadpäike.

Meestest finišeerus esimesena Riho Kirsipuu, kelle tulemuseks märgiti protokolli 17:16,3. Talle järgnes Keila-Joa Liigub etapi võitja Rain Seepõld (#headinimesed), ajaga 17:22,4 ning kolmanda koha hõivas nii nagu Keila-Joalgi Karl Rasmus Tiislär (Nõmme SK) ajaga 17:46,2.

Kui Padise Liigub eelmisel aastal joostud meeste rajarekordit, 17:07,4, jääb hoidma Matt Rammo, siis naiste arvestuses kaitses esikohta Keila-Joal võidutsenud Kelly Nevolihhin (KJK Vike), ajaga 20:29,4, mis ühtlasi märgib ka uut Padise Liigub naiste rajarekordit. Teisele pjedestaali astmele sai astuda Carolin Järv (Sparta Spordiklubi), ajaga 22:41,5 ning Keila-Joal kolmanda kohale tulnud Heli Sepping tegi seda ka Padisel, tulemusega 22:56,8.

Kuigi liikumissarjale järgnevale, meeleolukale, laste-ja noortepäevale tõmbas sõna otses mõttes vee peale “ei kusagilt” ilmunud äikesetorm ja rahe, siis jäävad sellised hetked vahel rohkemgi meelde ja loovad enam ühtsustunnet kui ilma üllatusteta kulgenud sündmused. Padise Rahvamaja platsil olnud inimesed varjusid ühiselt telkide alla. Omavahel jagati nii päeva emotsioone kui ka kuivi riideid. Pere pisemad kogunesid Padise Kultuurimaja saali, kus neid võtsid vastu Piip ja Tuut. Naiskodukaitse pakkus rajutrotsijatele sooja teed ja kostitust ning Padise Kastell mähkis enda soojasse vastuvõttu külma saanud külalised.

Täname osalejaid, abilisi, vabatahtlikke, koostööpartnereid ja toetajaid meeleoluka ning südant soojendava päeva eest Padisel! Liikumissarja eriline tänu läheb Lääne-Harju valla laste-ja noortepäeva korraldajatele toetuse ning sujuva koostöö eest!

Järgmine Liikumissarja etapp leiab aset 6. juulil Vasalemmas, kus osalejad saavad kihutada mööda legendaarseid kardi- ja rallikrossiradasid.


Alusta kirjutamist…