19.08 Paldiski

Lääne-Harju Liikumissari sai "Paldiski Liigub" etapiga piduliku lõpu

Laupäeval, 19. Augustil toimunud Lääne-Harju Liikumissarja neljas ehk viimane etapp tõi startidesse ühtekokku 217 osalejat. Lisaks eestlastele, olid kena laupäeva tulnud sportlikult veetma ka Hispaania õhuväelased. Sündmuse päeval algselt vabatahtlikuna panustanud ning hiljem jooksuraja läbinud Angel Martinez, Puerto Ricost kiitis sündmuse korraldust, kiiret rada ja eestlaste sõbralikkust.

Põhidistantsi, 5 km finišisse saabus esimesena Kaupo Uuetoa (SK Jooksupartner), ajaga 16:21. Talle järgnesid Marek Truumaa (Jooksupartner), kelle tulemuseks mõõdeti 16:30 ning Kaur Siimaste, ajaga 16:38.

Naiste parim oli Paldiskis Kelly Nevolihhin (#headinimesed), ajaga 18:38. Kaheksa sekundit hiljem järgnes talle finišisse Irina Biziaeva (merun.club), kes sai tulemusena kirja 18:46 ning naiste arvestuses kolmandana ületas finišijoone Alexandra Schipai, tulemusega 20:02.

Liikumisaastal esmakordselt toimunud Lääne-Harju Liikumissarjale registreeris kokku üle tuhande osaleja. Sari läbis nelja omanäolist piirkonda Lääne-Harju vallas- 2023.a etapid toimusid Laulasmaal, Padisel, Kloogal ja Paldiskis. Kõikidel etappidel oli kavas 5 km jooks/käimine/kepikõnd ja lastejooksud.

Viimasel etapil Paldiskis tunnustati lisaks naiste ja meeste kiirematele ka vanuseklasside parimaid sarja üldarvestuses. Meeste ja naiste esikolmikule ning vanuseklasside parimatele panid auhinnad välja Tervise Alkeemia, Cleansify, KB Auto, Ecosh, Trepimäe mesi, Sootsu Lavendel ning Lääne-Harju vald ja loosiauhindadega rõõmustasid lisaks eelmainitule LaSpa, Alexela, Jiffy Products Estonia AS ja Vasalemma lossikontserdid. Liikumissarja koondtulemustega saab tutvuda siin.

Liikumissari jätkub 2024. aastal, mil avastamist ootavad Keila-Joa, Padise, Vasalemma ning Paldiski huvitavad ning mitmekesised rajad. Registreerimine järgmise aasta sündmustele avatakse peatselt.


Paldiski Liigub, 19. august 2023 tulemused