03.06 Padise

Liikumist soosiv kevadilm tõi 3. juunil Padise Liigub etapil liikumisrõõmu nautima 176 osalejat.

Padise rajameistri Madis Vaikmaa poolt disainitud mitmekesine rada oli tehniliselt keeruline ning kostitas osalejaid mitmete tõusude ja langustega, kuid samas pakkus ka palju silmailu, viies osalejad nii terviseradadele kui kloostri- ning mõisaparki.

Meeste arvestuses seljatas väljakutsuva raja esimesena Matt Rammo (Tripassion triatlonikubi) võidutulemisega 17 minuti ja 7 sekundiga. Talle järgnesid Kaupo Uuetoa (SK Jooksupartner), tulemusega 17.14 ja Treeningpartneri klubi esindav Marek Truumaa (aeg 17.24).
Naiste õnnelik esikolmik olid Jana Kilter tulemusega 22.49, Kaivi Kukk (Treeningpartner) ajaga 24.49 ning Signe Vaikla tulemusega 25 minutit.

Raja noorim läbija, esimest korda 5 km jooksnud 7-aastane Hugo ütles:”stardijoonel olin ma väga närvis, sest arvasin, et teised jooksevad minust kiiremini- mõned jooksidki aga sellest ei olnud tegelikult midagi. Rada ja Selveri tibu olid väga ägedad, mina osalen järgmine kord ka lastejooksul ja pärast suurel rajal (5 km)."

Kõigil Lääne-Harju Liikumissarja etappidel peetakse silmas, et sündmuse viidaks läbi võimalikult keskkonda säästvalt. Kõik lapsed saavad seemnepaberist diplomi ning põhidistantsi läbijate “medaliks” on maitsetaime istik. Padisel taaskasutati suures osas stardinumbreid, mis olid tagastatud Laulasmaa etapi 87 osaleja poolt.

Padise Liigub etapp tõi palju rõõmu suurtest eneseületustest ning järgmiseks saavad osalejad ennast proovile panna 1. juulil, mil toimub Lääne-Harju Liikumissarja 3. etapp- Klooga Liigub.

Padise Liigub, 3. juuni 2023 tulemused