01.07 Klooga

“Klooga liigub” etapp joosti rahvusvahelises seltskonnas

Kolmas Lääne-Harju Liikumissarja etapp toimus täna Kloogal, imeilusa samanimelise järve kaldalt startides joosti läbi metsa ja aleviku. Koos laste ja kohapeal registreerunutega, asusid stardijoonele 187 spordi- ja liikumissõpra. Põhidistantsi pikkuseks oli 5 km, lapsed läbisid 200 meetrit.

Hommik algas eestimaalaste jaoks kauaoodatud vihmahoogudega, mis ei peletanud jooksjaid eemale. Vastupidi, kohapeal registreerunute hulk ületas ootusi ning lisaks eestlastele, olid kena laupäeva tulnud sportlikult veetma ka kaheksa Hispaania õhuväelast, kes meie liitlastena teenivad aega Ämari sõjaväebaasis. “Olime sellest jooksust kuulnud, polnud kauge tee tulla ning tahtsime end suuremas seltskonnas proovile panna,” ütles üks meestest.

Lastejooksude ajal tuli ka päike välja ning nii sai värskusest pakatavat imeilusat Klooga järve ümbruse loodust nautida kuival jalal. Põhijooksu stardipaugu andis taaskord Lääne-Harju vallavanem Jaanus Saat, kes seejärel ka ise rajale suundus. “Distants on kõigile jõukohane ning olen väga tänulik korraldajatele ja vabatahtlikele,” ütles ta.

Kolm esimest meest said kõik aja alla 17 minuti. Esimesena lõpetas Sander Jürs ajaga 16:11. Teisena tuli üle finišijoone Oliver Annus (Sparta), kelle tulemuseks mõõdeti 16:43 ning kolmas oli Trevor Karro (Sparta), ajaga 16:54. Kõige tihedam rebimine käis neljandale-viiendale kohale, paremuselt neljas mees edestas viiendat vaid 1,2 sekundiga.

Naistest oli parim Õnne Täht (24-7 Fitness), ajaga 21:19. Kahekümne sekundiga kaotas talle Heli Sepping, kelle ajaks mõõdeti 21:39. Kolmanda auhinnalise koha pälvis Jana Kilter, kelle tulemus oli 22:01.

Tubli pingutuse eest omal jalal või ema-isa käest kinni hoides, teenisid väikesed spordisõbrad seemnepaberist diplomi, mille saab mulda istuda. Põhidistantsist osavõtjaid rõõmustas Tamme talu ürdiaed uute põnevate taimedega. Meeste ja naiste esikolmikule panid auhinnad välja Cleansify, Tervise Alkeemia, KB Auto, Sootsu Lavendel, Trepimäe Mesi ning Ecosh ja loosiauhindadega rõõmustasid lisaks eelmainitutele ka LaSpa ning Salvest.

Lääne-Harju Liikumissarja viimane etapp toimub 19. augustil Paldiskis, kus nostalgiahõnguline rada kulgeb mööda linna tänavaid ja kergliiklusteid.


Klooga Liigub, 1. juuli 2023 tulemused